تبلیغات
خط خطی های یک بچه شاعر - پیشوایی غیر از من
 
خط خطی های یک بچه شاعر
نه صرفا شعر
                                                        
درباره وبلاگ

تمام آنچه منم (نه صرفا شعر)
مدیر وبلاگ : علیرضا
نویسندگان
لوگو دونی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
یکشنبه 8 بهمن 1391 :: نویسنده : علیرضا

لَکَ ...

 

1

«شیعه» ای گفت: هایده گوش می دهم

گفتم: آواز زن در اسلام، حرام

گفت: حکمش این است: گوش دادن به صدای زن اگر باعث تحریک شهوت نشود اشکال ندارد. اما حکم گوش دادن به آواز زن به شرح ذیل است: آیات عظام صافی، فاضل، بهجت، امام خمینی، وحید و مكارم: گوش دادن به آن جایز نیست.آیت الله صافی، جامع‏الاحكام، ج‏2، س‏1671؛ آیت الله فاضل، جامع‏المسائل، ج‏1، س‏1724؛ دفتر: آیات عظام بهجت، امام خمینی و وحید؛ مكارم، استفتاءات، ج‏2، س‏709 و ج‏1، س‏526. آیات عظام تبریزی، سیستانی، خامنه‏ای و نوری: گوش دادن به آواز زن اگر غناء نباشد و باعث التذاذ جنسی و تهییج شهوت نشود و مفسده‏ای بر آن مترتب نگردد، اشكال ندارد.آیت الله تبریزی، استفتاءات، س‏1058 و 1049 و 1075؛ آیت الله سیستانی، sistani.org، (غناء)، ش‏6؛ آیت الله خامنه‏ای، اجوبة الاستفتاءات ، س‏1145؛ آیت الله نوری، استفتاءات، ج‏1، س‏444 و ج‏2، س‏542 و 544 و 549. تبصره: غناء عبارت است از ترجیع صدا به نحوی كه طرب‏انگیز و مناسب با مجالس لهو و گناه باشد. بنابر این مسئله غنا ربطی به زن یا مرد بودن ندارد و صدای مرد هم می تواند غنا باشد. (خلاصه اینکه برای من حرام نیست)

2

امیرالمومنین (علیه السلام) بر زنان سلام می کرد، و ناخوش می داشت که بر نوجوان از ایشان سلام کند، و می فرمود: می ترسم که آوازش مرا به شگفت آورد و از آن خوشم آید. پس بیشتر از آنچه می طلبم از اجر، بر من داخل شود (از گناه) (من لا یحضره الفقیه، ج‏۳، ص:۴۶۹)

3

من از دانشگاه رفتنم می ترسم. من از سلام دادن هایی که «مستحب» است نه؛ از جواب سلام هایی که «واجب» بود و دادم می ترسم. می ترسم که پاگیرم شوند. چرا نباید بترسم از چیزی که علی می ترسید از آن؛ مگر من چه دارم که علی نداشت ؟!!!

4

علی (ع): شما را به خدا، آیا در انتظار پیشوایی غیر از من هستید که راهتان را هموار کند و شما را به حق برساند؟!!! (نهج البلاغه، خطبه 177)* قسمت 4 برگرفته از: خدا خانه دارد / فاطمه شهیدی / نشر معارف

 

کاملاً بی ربط: از نگاه پزشکی «بزرگ شدن قلب» یک بیماری است؛ از نظر من بزرگ نشدنش

 

نوع مطلب :
برچسب ها : موسیقی، آهنگ با صدای زن، سلام نکردن حضرت علی به دختران جوان، سلام نکردن حضرت امیر به دختران جوان، رابطه دختر و پسر،