تبلیغات
خط خطی های یک بچه شاعر - در کمین گل سرخ( روایتی از زندگی شهید سپهبد علی صیاد شیرازی) 2
 
خط خطی های یک بچه شاعر
نه صرفا شعر
                                                        
درباره وبلاگ

تمام آنچه منم (نه صرفا شعر)
مدیر وبلاگ : علیرضا
نویسندگان
لوگو دونی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

بخشی از قسمت دوم(از پیروزی انقلاب اسلامی تا انتصاب به عنوان فرمانده نیروی زمینی) :

...نامه ای آمد که به من ابلاغ شد :قرارگاه را به هم بزنم و به عنوان مشاور فرمانده لشگر کردستان ، در امر عملیات نا منظم ،کار کنم. یعنی مسوولیت من از فرماندهی منطقه ی کرمانشاه و کردستان، محدود به کردستان شد ،سپس از آنجا هم محدود به مشاوره.تمام یگان هایی که در اختیار من بود ،از کنترل من در آوردند.البته همه ی اقداماتی که ما انجام داده بودیم درست بود.می توانم با اطمینان بگویم که همه اش از روی صداقت و اخلاص بود.باورم نمی شد که در جمهوری اسلامی،وقتی یک عده دارند مخلص و بی ریا میجنگند و هیچ توقعی از کسی ندارند،با دست خالی هم می جنگند کار ها را به لطف خدا پیش می برند، آنقدر مورد عنایت نباشند که حداقل بتوانند خدمتشان را ادامه دهند!

سنندج،مریوان،دیواندره،سقز،بانه و سردشت در دست ضد انقلاب بودو آزاد شد،...

یادم می آید برای این مطلب نماز خواندم.در سه جمله جواب نامه را اینگونه دادم:ما به دستور مرکز آمده ایم و به دستور مرکز هم خواهیم رفت، باید شورای عالی دفاع دستور بدهد تا ما برویم وگرنه همین جا هستیم چون کارمان تمام نشده!

به هر تقدیر پاسخ او به نیروی زمینی از نظر ارتش تمرد و سرپیچی محسوب می شد.برای مخالفانش این سند گران قیمتی بود که حتی می تواست به محاکمه ی نظامی او منجر شود.بنی صدر نامه را مستقیما خدمت امام برد تا دست شورای عالی دفاع را ببندد.

امام صیاد شیرازی را نمی شناختند و چون مسییولیت فرماندهی کل قوا رابه بنی صدر تفویض کرده بودند ،طبیعی بود که خیلی از مسایل کردستان مطلع نباشند.پس فرمودند:" با او طبق مقررات رفتار کنید."

اعضای شورای دفاع وقتی از ماجرا با خبر شدند،به امام مراجعه کردند وخواستار تجدید نظر شدنداما ایشان نپذیرفتند.ایشان برای مقررات و قوانین اهمیتی قائل بودند و حاضر نبودنددر این باره از هیچ تخلفی چشم پوشی کنند.

حکم برکناری صیاد و اخراجش از منطقه پیش از اینکه به دست خودش برسد، در تمام منطقه پخش شد، حتی نسخه ای هم به پرسنل آشپزخانه لشگر 28 رسید.

و علی آن روز بی خبر از این همه به میاندواب رفته بود تا فرمانده ی تیپ وگردان عمل کننده از لشگر64 را نسبت به عملیات توجیه کند!

نوع مطلب : کتاب، 
برچسب ها : شهید صیاد، صیاد دلها، درکمین گل سرخ،